Brygadzista-kto to regule jest? Jaką funkcję pełni? Czy tak jest aż tak istotną osobą w zespole? Oczywiście, że tak! Poniżej przedstawione zostanie dokładniej, czym w zasadzie cieszy się brygadzista i dlaczego jego wartość jest tak bardzo ważną.

Kim jest brygadzista i jakie ma znaczenie?

Kto to jest ten brygadzista? Otóż jest toż osoba nadzorująca dany kawałek produkcji ze każdymi osobami, które tam pracują. Już dawno zauważono, że klasyczny podział na lidera i podległych mu pracowników nie do końca się sprawdza. Pracownicy czuja się wówczas zazwyczaj dość mocno wykorzystywani, ponieważ że nie docenia się ich pracy. Lider jest z kolei oderwany od ich bycia i realiów ich świata.

Dlatego też tak bardzo efektywne jest, aby brygadzista był blisko ludzi. Jest ich wiedzieć, cieszyć się ich problemami, musi koniecznie umieć pomagać i wspierać. To jest właśnie osoba, która musi umieć łagodzić wszelkie konflikty, dopomagać w potrzebie, która jest szeroką wiedzę oraz doświadczenie w wielu sprawach, także tych, związanych z produkcją, To jest też ktoś, kto pomoże pracownikom w zakresie motywacji.


Zobacz również: https://www.expoindex.pl/


Warto jeszcze podkreślić, że brygadzista również musi umieć znać się na świecie, musi wiedzieć, kto naturalnie ma jakie talenty, w zasadzie, do czego się nadaje, co może robić, jaką rolę naturalnie pełni zespole, jak można zastosować jego zdolności do procesu optymalizacji produkcji.

Jak wyglądają szkolenia dla brygadzistów?

Szkolenie dla brygadzistów dzisiaj coraz bardziej przypomina te szkolenia dla mistrzów, jakie są przeznaczone dla scrum masterów. W celu obecnie prawdziwy brygadzista ma być właśnie trochę jak takiej wysokiej klasy scrum master, tylko że nieco bardziej z naciskiem na produkcje, Tak naprawdę jednak wykonuje on w myśli te same funkcje.

Warto zatem postawić także na innego rodzaju szkolenia scrum, szczególnie te robione przez agile pm foundation, czy też szkolenia agile różnych innych firm i zakładów — ważne jednak, aby tak było znacznie dobre.