Brygadzista-kto to regule jest? Jaką funkcję pełni? Czy tak jest aż tak istotną osobą w zespole? Oczywiście, że tak! Poniżej przedstawione zostanie dokładniej, czym w zasadzie cieszy się brygadzista i dlaczego jego wartość jest tak bardzo ważną.

Kim jest brygadzista i jakie ma znaczenie?

Kto to jest ten brygadzista? Otóż jest toż osoba nadzorująca dany kawałek produkcji ze każdymi osobami, które tam pracują. Już dawno zauważono, że klasyczny podział na lidera i podległych mu pracowników nie do końca się sprawdza. Pracownicy czuja się wówczas zazwyczaj dość mocno wykorzystywani, ponieważ że nie docenia się ich pracy. Lider jest z kolei oderwany od ich bycia i realiów ich świata.

Dlatego też tak bardzo efektywne jest, aby brygadzista był blisko ludzi. Jest ich wiedzieć, cieszyć się ich problemami, musi koniecznie umieć pomagać i wspierać. To jest właśnie osoba, która musi umieć łagodzić wszelkie konflikty, dopomagać w potrzebie, która jest szeroką wiedzę oraz doświadczenie w wielu sprawach, także tych, związanych z produkcją, To jest też ktoś, kto pomoże pracownikom w zakresie motywacji.